07.04.2020

MOŻLIWOŚĆ WNIOSKOWANIA O ZMIANĘ WARUNKÓW UMOWY W ZWIĄZKU Z COVID-19 W RAMACH JEREMIE 2

INFORMACJA DLA KLIENTÓW

 

dla produktów finansowych: MIO | PI | PIO

 

W celu złagodzenia ewentualnych negatywnych skutków w sytuacji zagrożenia COVID-19, umożliwiamy naszym klientom, którzy otrzymali pożyczkę z udziałem instrumentów pożyczkowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego  skorzystanie z następujących rozwiązań:  


I. Dodatkowa karencja

Pożyczkobiorca może złożyć wniosek o zastosowanie dodatkowej, 6-miesięcznej karencji w spłacie rat kapitałowych, z możliwością wydłużenia okresu finansowania (spłaty) o czas dodatkowej karencji (dotyczy wyłącznie Pożyczkobiorców produktu finansowego PIO, których umowy są aktualnie w okresie karencji podstawowej).

II. Wakacje kredytowe

Pożyczkobiorca może złożyć wniosek o zastosowanie maksymalnie 4 miesięcznych wakacji kredytowych dla spłaty rat kapitałowo-odsetkowych z możliwością wydłużenia okresu finansowania (spłaty) o czas wakacji kredytowych (dotyczy Pożyczkobiorców produktów finansowych MIO | PI | PIO).

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu lub pisząc na adres e-mail:

Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (klienci OCWP)

tel.: 605 067 755

e-mail: slawomira_baszczynska@ocwp.org.pl, katarzyna_osiewala@ocwp.org.pl

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów (klienci FRGK)

tel.: 531 409 577

e-mail: katarzyna.rutkowska@frgk.pl, paulina.stepien@frgk.pl


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
 

+ Kto może skorzystać z odroczenia lub wakacji kredytowych?

Każdy klient, który posiada pożyczkę udzieloną z udziałem instrumentów pożyczkowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego: produkt finansowy MIO, PI, PIO i ma problemy z regulowaniem rat w związku z zagrożeniem COVID-19.

 

+ Gdzie mogę zgłosić prośbę o odroczenie spłaty raty lub wakacje kredytowe?

Możesz złożyć stosowny wniosek, wysyłając go na adres e-mail: slawomira_baszczynska@ocwp.org.pl (klienci OCWP) lub katarzyna.rutkowska@frgk.pl, paulina.stepien@frgk.pl (klienci FRGK) lub pocztą na adres siedziby odpowiednio OCWP lub FRGK

 

Wzór wniosku zamieszczony jest na naszej stronie internetowej www.ocwp.org.pl. lub  www.frgk.pl.

 

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z Regulaminem: REGULAMIN WNIOSKOWANIA O ZMIANĘ WARUNKÓW UMOWY W ZWIĄZKU EPIDEMIĄ COVID-19 dla produktów finansowych MIO | PI | PIO

 

 

+ Czy każdy klient może ubiegać się o dodatkową karencję w spłacie kapitału pożyczki lub wakacje kredytowe?

Z dodatkowej karencji w spłacie kapitału pożyczki lub wakacji kredytowych mogą skorzystać klienci, którzy złożą stosowny wniosek, w którym uzasadnią, że sytuacja związana z COVID-19 spowodowała problemy płynnościowe w czasie spłaty pożyczki lub generuje ryzyko wystąpienia takich problemów w przyszłości np. istotny spadek obrotów gospodarczych

 

Każdy z wniosków, będzie podlegał indywidualnej ocenie.

 

 

 

+ Co dokładnie oznacza karencja w spłacie raty kapitałowej pożyczki?

Karencja w spłacie raty kapitałowej oznacza, że przez ustalony okres płacisz tylko odsetki, a odroczony kapitał jest rozkładany na pozostały okres spłaty, ale bez jego wydłużania z wyjątkiem sytuacji, w której klient zawnioskuje jednocześnie o wydłużenie okresu spłaty pożyczki. Wprowadzenie dodatkowej karencji nie powoduje zaległości w spłacie pożyczki. W okresie karencji obowiązuje terminowa spłata rat odsetkowych. Kwoty kapitału wynikające z karencji zostaną doliczone do kwoty kapitału pozostającego do spłaty, co spowoduje, że po okresie karencji raty kapitałowe pozostałe do spłaty będą proporcjonalnie wyższe. Klient zobowiązany będzie do podpisania stosownego aneksu do umowy oraz otrzyma nowy harmonogram spłat.

 

+ Co oznaczają wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe oznaczają odroczenie spłaty raty kapitałowo-odsetkowej pożyczki w określonym okresie, z jednoczesnym wydłużeniem okresu finansowania. Klient zobowiązany będzie do podpisania stosownego aneksu do umowy oraz otrzyma nowy harmonogram spłat.

 

 

02.04.2020

Zamknięcie biura – kontakt e-mailowy lub telefoniczny

W związku z  sytuacją epidemiologiczną mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów zostaje zamknięta.Fundacja pracuje zdalnie.


Prosimy o kontakt telefoniczny

 

👉 Sekretariat tel. 601-098-973

👉 Pożyczki JEREMIE  531-409-577

👉 Kursy, szkolenia 534-555-224

lub elektroniczny

👉  fundacja@kleszczow.pl

24.03.2020

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W CZASIE PANDEMII

W załączeniu  przesyłamy Państwu pomocne informację do wykorzystania w obecnej sytuacji kryzysowej, przygotowane przez Kancelarię Prawna świadczącą stałą obsługą prawną w Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.

16.03.2020

WARSZTATY Z PROGRAMOWANA

W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa warsztaty z programowania zostają zawieszone do odwołania.

15.03.2020

KOMUNIKAT !!!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i w trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów do niezbędnego minimum.

 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego:
👉 Sekretariat – 44 731 31 33
👉 Dofinansowania do kursów,szkoleń - 44 731 46 36
👉 Obsługa inwestorów - 44 731 46 34
👉 Księgowość - 44 731 46 35

08.03.2020

                                        Najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności,

            uśmiechu na twarzy każdego dnia oraz spełnienia wszystkich, nawet najbardziej skrytych

                                                                                   marzeń,

                                                                       z okazji Dnia Kobiet

                                                                                  życzy

                                                                  męska część Zarządu FRGK

 

02.03.2020

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 31.03.2020 R.

Kobzarenko Sp. z o.o. Zakład produkcji maszyn rolniczych w Żłobnicy. Producent nr. 1 przyczep do traktorów na Ukrainie, posiadający najnowocześniejsze stanowiska do cięcia, gięcia, toczenia, frezowania i termicznej obróbki metalu poszukuje kandydatów na następujące stanowiska administracyjne i produkcyjne

 

19.02.2020

KONKURS DLA FIRM PRZEDŁUŻONY

Tegoroczna, 13. już edycja konkursu dla przedsiębiorców „Firma na medal” nadal trwa. Kapituła konkursu, której przewodniczy Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, zdecydowała o przedłużeniu terminu zgłoszeń. Do 28 lutego firmy mogą przesyłać formularze konkursowe do bełchatowskiego starostwa. Zwycięzców poznamy w kwietniu.

 

Przedsiębiorca sam decyduje, w której z czterech kategorii zgłasza swoją firmę. Zasadniczo kategorie rozróżniają liczbę pracowników firmy i czas jej funkcjonowania. Nie ma to natomiast znaczenia w kategorii firmy rodzinnej. Przedsiębiorcy opisują swoją działalność, w tym sukcesy i inwestycje. Mogą pochwalić się m.in. pozyskanymi funduszami z zewnątrz i innowacjami. Przedstawione w formularzach informacje są tylko do wiadomości kapituły konkursu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Uczestnicy konkursu „Firma na medal” wezmą udział w gali laureatów podczas V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego 23 i 24 kwietnia br., a zwycięzcy otrzymają prawo do posługiwania się tytułem w celach marketingowych i promocyjnych. Swoją działalność będą mogli także zaprezentować nieodpłatnie w biuletynie samorządowym powiatu „Echo”.

10.02.2020

KOBZARENKO SP. Z O.O. - OFERTY PRACY

Kobzarenko Sp. z o.o. Zakład produkcji maszyn rolniczych w Żłobnicy. Producent nr. 1 przyczep do traktorów na Ukrainie, posiadający najnowocześniejsze stanowiska do cięcia, gięcia, toczenia, frezowania i termicznej obróbki metalu poszukuje kandydatów na następujące stanowiska administracyjne oraz produkcyjne.

 

 

06.02.2020

SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI

W dniu 24 stycznia br. po raz kolejny odbyło się uroczyste spotkanie z Przedsiębiorcami, w którym uczestniczyli zarówno Ci najmniejsi lokalni przedsiębiorcy, średni, jak i najwięksi ze stref przemysłowych. Wójt Gminy Kleszczów witając przedsiębiorców podkreślił, jak ważną rolę pełnią oni w rozwoju gospodarczym gminy oraz przedstawił zakres najważniejszych inwestycji, jakie są realizowane w gminie. Prezes Zarządu Fundacji natomiast, mając na uwadze zapisy Długookresowej Strategii Rozwoju Gminy Kleszczów w swoim wystąpieniu zaprosiła wszystkich przedsiębiorców do współpracy i współdziałania z Fundacją w obszarze promocji gminy oraz w sferze społecznej. Ponadto Przedsiębiorcy mieli możliwość wysłuchania wykładu Pana Krystiana Łatka pt. „Zmiany podatku od towaru i usług w 2020 roku”. Po części oficjalnej spotkanie uatrakcyjnił występ  kabaretowy w wykonaniu  Mikołaja Cieślaka i Rafała Zbiecia z Kabaretu Moralnego Niepokoju.