22.10.2019

OSTATNI NABÓR WNIOSKÓW NA DOTACJE DLA OSÓB MŁODYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłasza ostatni w tym roku nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie bełchatowskim (IV)" PO WER. Wnioski przyjmowane będą w terminie od 4 do 20 listopada br. Zgodnie z założeniami projektowymi o wsparcie mogą ubiegać się wyłącznie osoby młode do 30 roku życia!!! Wysokość dofinansowania to max 23.000 zł.
Informujemy, że kolejny nabór wniosków został zaplanowany dopiero na I kwartał 2020 roku.

Szczegółowe informacje nt. możliwości otrzymania dotacji udzielane są w pokoju nr 22, telefonicznie: 44 631-40-70 lub dostępne są na stronie internetowej urzędu: www.pupbelchatow.pl

 

02.10.2019

UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POMNIKA W KALISKU

29 września br. w miejscowości Kalisko w powiecie bełchatowskim odsłonięty został pomnik pamięci pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości przez Niemców 80 lat temu.
🇵🇱Cześć ich pamięci!🇵🇱
Fundacja wsparła Komitet Społeczny Upamiętnienia Historycznych Miejsc Parafii Łękawa.

27.09.2019

WYROWISKO 2019

Zachęcamy do udziału w Rajdzie Offrodowym WYROWISKO 2019 w dniu 26.10.2019 r. na terenie powiatu bełchatowskiego.

Głównym celem rajdu jest propagowanie w pełni legalnej, bezpiecznej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

 

20.09.2019

„PLEBISCYT TALENT"

18 września br. odbyło się  wręczenie nagród pieniężnych  za osiągnięcia naukowe w ramach „Plebiscytu Talent"

Komisja konkursowa w skład której weszli  członkowie Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów oraz Dyrektorzy Szkół, postanowiła przyznać następujące nagrody:

- w kategorii szkół podstawowych – 6 nagród

- w kategorii szkół  gimnazjalnych – 2 nagrody

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych– 4 nagrody

- w kategorii uczelni wyższych – 2 nagrody

- w kategorii „ Talent Roku” – 1 nagroda

Łączna kwota jaką Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów przeznaczyła na nagrody dla uczniów i studentów wyniosła: 11.500,00 zł brutto

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

10.09.2019

WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji warsztatów z programowania. Rejestracja na www.innotechlabs.pl/rejestracja

 

01.08.2019

DOSTAWA WAPNA ZAKOŃCZONA

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że w dniu 31.07.2019 r. Kopalnia i Prażalnia Dolomitu ,,Żelatowa,, S.A. z Chrzanowa zakończyła dostawę 1147 ton wapna nawozowego.

Z programu pomocy w zakresie rozwoju i obniżenia kosztów produkcji rolniczej poprzez poprawę jakości gleb wykorzystywanych rolniczo na terenie Gminy Kleszczów skorzystało 59 rolników.

Kwota jaką Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów przeznaczyła na zakup wapna to 81.713,00 zł

02.07.2019

NAGRODA GOSPODARCZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO „BIZNES NA PLUS"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.

 

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego,  wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.

Liderów gospodarki naszego regionu poznamy podczas Gali wręczenia Nagród „Biznes na PLUS”, która odbędzie się w pierwszym dniu XII Europejskiego Forum Gospodarczego 16 września 2019 r.

 

Zapraszamy firmy do zgłaszania swoich kandydatur w 4 kategoriach:

 

„Świadomi w biznesie”- Nagroda Publiczności

„Eksportowy Produkt Roku”

„Łódzkie – projekt przyszłości”

„Łódzkie – Edukacja dla Biznesu”

Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na naszej stronie internetowej https://biznesnaplus.lodzkie.pl/

 

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2019 r.

 

Osoba do kontaktu:

• Magdalena Dmochowska, email: magdalena.dmochowska@lodzkie.pl, tel.: 42 291 97 57

 

10.06.2019

DOSTAWA WAPNA

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje, że  począwszy od 1 lipca  2019r. rozpocznie się dostawa wapna nawozowego dla uprawnionych rolników z gminy Kleszczów. Dostawcą wapna jest Kopalnia i Prażalnia Dolomitu Żelatowa  32-500 Chrzanów ul. Borowcowa 125.

Dostawa podzielona została na dwa etapy.

W I etapie dostawy tj. w dniach  15-31 lipca 2019 r. wapno będzie dostarczone do  rolników, których grunty rolne wymagają mniejszego nawożenia - poniżej 20 ton .  Wapno będzie dostarczone we wskazane przez rolnika miejsce, przez lokalnego dostawcę z miejsca składowania w Kleszczowie.

W II etapie dostawy tj. w dniach 1-31 lipca 2019 r. wapno będzie dostarczone do  rolników, których grunty rolne wymagają zwiększonego nawożenia - powyżej 20 ton.  Dostawa w tym etapie będzie realizowana bezpośrednio przez  dostawcę tj. Kopalni i Prażalni Dolomitu Żelatowa . 

Dostawca ma obowiązek wcześniejszego  awizowania dostawy z 3 dniowym wyprzedzeniem.

Wszelkie informacje rolnicy mogą uzyskać w siedzibie Fundacji, lub telefonicznie pod  numerem 44 731 46 36.

04.06.2019

NAGRODY DLA NAJWYBITNIEJSZYCH UCZNIÓW I STUDENTÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje, że do 30 czerwca br. przyjmuje wnioski o przyznanie nagród dla najwybitniejszych uczniów i studentów.
O przyznanie nagród mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci, którzy spełniają warunki „Regulaminu nagradzania najwybitniejszych uczniów i studentów przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów - PLEBISCYT TALENT” oraz terminowo złożą wymagane dokumenty.
Regulamin oraz wniosek można pobrać na stronie internetowej http://frgk.pl/regulaminy.html lub w siedzibie Fundacji przy ul. Sportowej 3.

03.06.2019

SPOTKANIE INFORMACYJNO - SZKOLENIOWE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

6 czerwca 2019 r. o godz. 15.00-18.30 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie  się  spotkanie informacyjno-szkoleniowe dedykowane przede wszystkim przedsiębiorcom. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poinformują uczestników o tym, jakie formy finansowego i organizacyjnego wsparcia oferuje przedsiębiorcom Urząd Marszałkowski w Łodzi dla przedsiębiorców.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: https://cib.lodzkie.pl.