24.03.2017

„SUKCESJA W FIRMIE" - SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

W najbliższych latach, polskie firmy rodzinne założone po 1989 r., czeka pierwsza w historii wolnej Polski zmiana pokoleniowa. Po raz pierwszy bowiem, pokolenie powojennego wyżu, czyli tzw. „baby boomers”, które ponad dwadzieścia lat temu tworzyło własne przedsiębiorstwa, będzie je przekazywało swoim następcom. Choć wśród tychże znajdą się najczęściej dzieci bądź wnuki, będzie się zdarzać, wcale nierzadko, że firmy będą przechodzić w ręce osób nie związanych bezpośrednio z przedsiębiorcami.

 

O tym w jaki sposób rozpoznać, czy jest się firmą rodzinną, jak zabrać się do sukcesji we własnym przedsiębiorstwie, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak się do tego przygotować, opowie doradca sukcesyjny Łukasz Martyniec w trakcie bezpłatnego spotkania dla przedsiębiorców 30 marca (czwartek) o godz. 9:30 w Sali sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego przy al. Piłsudskiego 8.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: kontakt@napisztestament.org.pl

 

Wykład organizowany jest przez Fundację Otwarte Forum, w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji społecznej „Napisz Testament”. W trakcie spotkania doradca sukcesyjny będzie ponadto tłumaczył, kiedy i w jaki sposób warto sporządzić testament. Ekspert będzie również zachęcał przedsiębiorców, aby – w przypadku sporządzenia testamentu - rozważyli uwzględnienie w nim uczciwej i transparentnej fundacji lub stowarzyszenia. Praktyka ta, bardzo popularna na Zachodzie, dociera powoli do Polski i pozwala wspomnianym organizacjom na kontynuowanie działań w przyszłości. Nieco więcej na ten temat opowie manager kampanii „Napisz Testament” Ewelina Szeratics, która wyjaśni znaczenie wyrażeń uczciwa i transparentna fundacja lub stowarzyszenie, oraz wskaże sprawdzone organizacje pozarządowe, których uwzględnienie w testamencie warto rozważyć.

21.03.2017

PUNKT KONSULTACYJNO DORADCZY

FRGK serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Kleszczów na bezpłatne konsultacje, które odbywają się w każdy wtorek w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie Fundacji. Konsultacje prowadzi Pan Tomasz Król.

 

Zakres usług świadczonych przez Punkt Konsultacyjno - Doradczy: 

 

1. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje (nabory wniosków od 01-do 15 dnia każdego miesiąca) do Powiatowego

    Urzędu Pracy w Bełchatowie dla:

 

   - osób rozpoczynających działalność gospodarczą ( nabory wniosków w trybie ciagłym w 2017 r.)

     Kwota dotacji 23 000 zł

 

   - przedsiębiorców na doposażenie miejsc pracy ( nabory wniosków w trybie ciągłym w 2017 r.)

     Kwota dotacji 23 000 zł

 

2. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla:

 

  - rolników na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, typ operacji „Premie na         rozpoczęcie działalności pozarolniczej" ( nabór wniosków od 13 III do 11 IV 2017 r.) Kwota premii: 100 000 zł

 

  - rolników prowadzących małe gospodarstwa, zamierzających rozpocząć pozarolniczą działaność gospodarczą, typ       operacji „Restrukturyzacja małych gospodarstw" ( nabór wniosków od 30 III do 28 IV 2017r.) Kwota premii: 60 000 zł

 

3. pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. łódzkiego, dla:

 

   - przedsiębiorców planujacych inwestycje w badania i innowacje ( nabór wniosków I i II kw. 2017 r.)

 

4. konsultacje w sprawach związanych z organizacją, powstawaniem grup producenckich na terenie gminy Kleszczów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

20.03.2017

SPONCEL - OFERTY PRACY

Firma Sponcel produkująca gąbkę celulozową, poszukuje do swojego nowo uruchomionego zakładu doświadczonych kandytatów na stanowisko:

 

- KIEROWNIK ZMIANY

- LABORANT KONTROLI PROCESU 

 

18.03.2017

DOFINANSOWANIE DO ZAGRANICZNYCH KURSÓW JĘZYKOWYCH

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów  pragnie poinformować, że w dniu 16 marca 2017r. podjął Uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu dofinansowania do zagranicznych kursów językowych dla mieszkańców gminy Kleszczów

Kursy językowe za granicą to najlepszy sposób, by nauczyć się języka obcego. Nawet krótkie, ale intensywne kursy językowe powodują bardzo widoczny wzrost naszych umiejętności lingwistycznych. Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny zachęcamy uczniów i studentów do składania wniosków o dofinansowanie Kwota dofinansowanie dla uprawnionej osoby wynosi maksymalnie 5.000 zł. osoba uprawniona do kursu językowego wybiera samodzielnie Organizatora kursu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Serdecznie zapraszamy

17.03.2017

KURS CHEMIZACYJNY

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie uzupełniające w celu przedłużenia uprawnienia dla rolników, którzy posiadają dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin  odbędzie się 27 marca br. godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Solpark Kleszczów (przy Auli).

 

Fundacja w dalszym ciągu przyjmuje zgłoszenia na szkolenie podstawowe z zakresu stosowania środków ochrony roślin przeznaczone dla rolników, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia.

 

Celem szkoleń – podstawowego i uzupełniającego – jest przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Szkolenie kończy się egzaminem testowym. Uczestnik, który zaliczy test przed komisją otrzymuje ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU SZKOLENIA W ZAKRESIE OCHRONY ROŚLIN. Jest ono ważne przez 5 lat.

 

Serdecznie zapraszamy

16.03.2017

FRGK PRZYJMUJE ZAPISY NA SZKOLENIE Z VAT-U ORAZ JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów planuje  zorganizować szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Kleszczów w zakresie zmian wprowadzonych w styczniu 2017 r. dotyczących podatku VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego.

 

Zapisy na w/w szkolenie przyjmowane są w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ul. Sportowa 3 lub pod nr tel. (44) 731-31-33.Szkolenie odbywać się będzie w siedzibie Fundacji, a koszt szkolenia w całości pokryje Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

15.03.2017

DOSTAWA ZBOŻA I SADZENIAKÓW ZAKOŃCZONA

W dniu 14 marca 2017 r. wszystkim rolnikom, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do materiału siewnego i sadzeniaków zostało dostarczone zboże i sadzeniaki. Dostawcą była Firma Nasienna GRANUM z/s w Wodzieradach. Łącznie z dofinansowania skorzystało 91 rolników.

08.03.2017

TERMINY DOSTAWY MATERIAŁU SIEWNEGO I SADZENIAKÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje, że w dniu 8 marca br. została podpisana umowa z Firmą Nasienną GRANUM z/s w Wodzieradach na dostawę materiału siewnego zbóż jarych i sadzeniaków.

Zgodnie z ustaleniami umowy dostawa zbóż i sadzeniaków będzie miała miejsce w dniu 14 marca 2017 r.

W związku w powyższym prosimy wszystkich rolników, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do materiału siewnego i sadzeniaków o zgłoszenie się po ich odbiór w niżej wymienionych miejscach i godzinach

CZYŻÓW – 9:15 – 9:50 – Parking przy Domu Kultury

ŁĘKIŃSKO – 10:00 – 11:00 – Droga do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej ul. Topolowa

WOLICA – 11:10 – 12:20 – Parking przy boisku

ŁUSZCZANOWICE – 12:30 – 14:00 – Plac przy mleczarni

KLESZCZÓW – 9:15- 10:30 - Parking przy Kościele ul. Ogrodowa

ŻŁOBNICA  – 10:35 – 11:35 – Droga przy placu zabaw ul. Sosnowa

ANTONIÓWKA – 11:45 – 12:10 – Droga w kierunku Kocielizny

Informujemy również, że ustaloną kwotę płatności przez każdego rolnika należy uiścić przy odbiorze zamówionego materiału siewnego i sadzeniaków. 

07.03.2017

JAGODA KAMCZACKA - SZKOLENIE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza rolników z terenu Gminy Kleszczów na bezpłatne szkolenie na temat:

1. jagoda kamczacka - nowy gatunek sadowniczy do uprawy integrowanej lub ekologicznej

2.zakładanie plantacji i dobór odmian jagody kamczackiej do produkcji towarowej.

Szkolenie przeprowadzone zostanie przez dr. hab. Elżbietę Rozpara z Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic. Szkolenie odbędzie się 15 marca br. o godz. 11:00 w sali „klubowej” Solpark Kleszczów (przy kasach basenowych) i w całości sfinansowane będzie przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów

01.03.2017

BORÓWKA AMERYKAŃSKA - BEZPŁATNE SZKOLENIE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza rolników z terenu Gminy Kleszczów na bezpłatne szkolenie na temat  borówki amerykańskiej

Szkolenie odbędzie się 11 marca br. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Solpark Kleszczów (przy Auli) i w całości sfinansowane będzie przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów.