28.04.2017

ŚNIADANIE BIZNESOWE

25 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej w Solparku odbyło się Śniadanie Biznesowe. Zaproszonych gości  przywitała Wiceprezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Pani Beata Michalczyk. Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w śniadaniu wysłuchali trzech prezentacji. Pierwszą prezentację rozpoczął Pan Krzysztof Świątczak, Prezes Zarządu 3S IT Sp. z o.o. poruszając temat „Kogeneracja - zasada działania, korzyści wdrożenia oraz zgodność z unijnymi dyrektywami” następnie wystąpił Pan Adam Simonowicz  Dyrektor Departamentu LNG i CNG PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. poruszając temat „Technologia LNG – możliwości i rozwiązaniaostatnia prezentację przedstawił Pan Michał Krajewski przedstawiając m.in. projekt eventu Red Bull 111 Megawatt.

27.04.2017

SZKOLENIE  Z PODATKU  VAT I JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie w zakresie zmian wprowadzonych w styczniu 2017 r. dotyczących podatku VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego odbędzie się w dniu 12 maja br. o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej Solpark ( przy Auli).Szkolenie przeprowadzone zostanie przez pracowników  Urzędu Skarbowego w Bełchatowie.
Osoby zainteresowane powyższym szkoleniem mogą się jeszcze zapisać do grupy do 10 maja  2017 r w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ul. Sportowa 3 lub pod nr tel. (44) 731-31-33. Serdecznie zapraszamy.

25.04.2017

INFORMACJA

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje, że 2 maja 2017 r Punkt Konsultacyjno - Doradczy będzie nieczynny.

12.04.2017

SZANOWNI ROLNICY GMINY KLESZCZÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje wszystkich rolników, którzy w marcu br. zakupili materiał siewny zbóż i sadzeniaki za pośrednictwem Fundacji, że w naszym biurze są do odbioru faktury. Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 16.00. Serdecznie zapraszamy.

10.04.2017

DRODZY UCZNIOWIE, STUDENCI ORAZ INNE OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W ZAGRANICZNYCH  KURSACH JĘZYKOWYCH !

FRGK informuje wszystkie  osoby  zamierzające wyjechać w okresie wakacyjnym, że  najkorzystniejsze oferty cenowe kursów można otrzymać u firm świadczących takie usługi dokonując rezerwacji kursu najlepiej do końca kwietnia br.

Przed rezewracja kursu i wpłata zaliczki prosimy o kontakt z FRGK celem zapoznania się z dokumentami jakie wymaga FRGK od Organizatora kursu przy rozpatrywaniu wniosku o dofinansowanie.

Firmy które zainteresowane są organizacja kursów dla mieszkańców gminy Kleszczów:

Almatramp http://almatramp.pl/

Atas  www.atas.pl.  tel. 42 632 48 71

Kwota przeznaczona na dofinansowanie zagranicznego kursu językowego dla uprawnionej osoby wynosi maksymalnie 5.000 zł.

 

Zapraszamy zatem do składania wniosków o dofinansowanie w FRGK .

31.03.2017

SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE DLA ROLNIKÓW ZAKOŃCZONE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie uzupełniające w celu przedłużenia uprawnienia dla rolników, którzy posiadają dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin  odbyło się się 27 marca br. Ze szkolenia uzupełniającego skorzystało 18 rolników z gminy Kleszczów.

Fundacja w dalszym ciągu przyjmuje zgłoszenia na szkolenie podstawowe z zakresu stosowania środków ochrony roślin przeznaczone dla rolników, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Szkolenie będzie dwudniowe a planowany termin szkolenia to połowa maja.

Serdecznie zapraszamy

24.03.2017

„SUKCESJA W FIRMIE" - SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

W najbliższych latach, polskie firmy rodzinne założone po 1989 r., czeka pierwsza w historii wolnej Polski zmiana pokoleniowa. Po raz pierwszy bowiem, pokolenie powojennego wyżu, czyli tzw. „baby boomers”, które ponad dwadzieścia lat temu tworzyło własne przedsiębiorstwa, będzie je przekazywało swoim następcom. Choć wśród tychże znajdą się najczęściej dzieci bądź wnuki, będzie się zdarzać, wcale nierzadko, że firmy będą przechodzić w ręce osób nie związanych bezpośrednio z przedsiębiorcami.

 

O tym w jaki sposób rozpoznać, czy jest się firmą rodzinną, jak zabrać się do sukcesji we własnym przedsiębiorstwie, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak się do tego przygotować, opowie doradca sukcesyjny Łukasz Martyniec w trakcie bezpłatnego spotkania dla przedsiębiorców 30 marca (czwartek) o godz. 9:30 w Sali sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego przy al. Piłsudskiego 8.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: kontakt@napisztestament.org.pl

 

Wykład organizowany jest przez Fundację Otwarte Forum, w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji społecznej „Napisz Testament”. W trakcie spotkania doradca sukcesyjny będzie ponadto tłumaczył, kiedy i w jaki sposób warto sporządzić testament. Ekspert będzie również zachęcał przedsiębiorców, aby – w przypadku sporządzenia testamentu - rozważyli uwzględnienie w nim uczciwej i transparentnej fundacji lub stowarzyszenia. Praktyka ta, bardzo popularna na Zachodzie, dociera powoli do Polski i pozwala wspomnianym organizacjom na kontynuowanie działań w przyszłości. Nieco więcej na ten temat opowie manager kampanii „Napisz Testament” Ewelina Szeratics, która wyjaśni znaczenie wyrażeń uczciwa i transparentna fundacja lub stowarzyszenie, oraz wskaże sprawdzone organizacje pozarządowe, których uwzględnienie w testamencie warto rozważyć.

21.03.2017

PUNKT KONSULTACYJNO DORADCZY

FRGK serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Kleszczów na bezpłatne konsultacje, które odbywają się w każdy wtorek w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie Fundacji. Konsultacje prowadzi Pan Tomasz Król.

 

Zakres usług świadczonych przez Punkt Konsultacyjno - Doradczy: 

 

1. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje (nabory wniosków od 01-do 15 dnia każdego miesiąca) do Powiatowego

    Urzędu Pracy w Bełchatowie dla:

 

   - osób rozpoczynających działalność gospodarczą ( nabory wniosków w trybie ciagłym w 2017 r.)

     Kwota dotacji 23 000 zł

 

   - przedsiębiorców na doposażenie miejsc pracy ( nabory wniosków w trybie ciągłym w 2017 r.)

     Kwota dotacji 23 000 zł

 

2. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla:

 

  - rolników na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, typ operacji „Premie na         rozpoczęcie działalności pozarolniczej" ( nabór wniosków od 13 III do 11 IV 2017 r.) Kwota premii: 100 000 zł

 

  - rolników prowadzących małe gospodarstwa, zamierzających rozpocząć pozarolniczą działaność gospodarczą, typ       operacji „Restrukturyzacja małych gospodarstw" ( nabór wniosków od 30 III do 28 IV 2017r.) Kwota premii: 60 000 zł

 

3. pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. łódzkiego, dla:

 

   - przedsiębiorców planujacych inwestycje w badania i innowacje ( nabór wniosków I i II kw. 2017 r.)

 

4. konsultacje w sprawach związanych z organizacją, powstawaniem grup producenckich na terenie gminy Kleszczów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

20.03.2017

SPONCEL - OFERTY PRACY

Firma Sponcel produkująca gąbkę celulozową, poszukuje do swojego nowo uruchomionego zakładu doświadczonych kandytatów na stanowisko:

 

- KIEROWNIK ZMIANY

- LABORANT KONTROLI PROCESU 

 

18.03.2017

DOFINANSOWANIE DO ZAGRANICZNYCH KURSÓW JĘZYKOWYCH

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów  pragnie poinformować, że w dniu 16 marca 2017r. podjął Uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu dofinansowania do zagranicznych kursów językowych dla mieszkańców gminy Kleszczów

Kursy językowe za granicą to najlepszy sposób, by nauczyć się języka obcego. Nawet krótkie, ale intensywne kursy językowe powodują bardzo widoczny wzrost naszych umiejętności lingwistycznych. Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny zachęcamy uczniów i studentów do składania wniosków o dofinansowanie Kwota dofinansowanie dla uprawnionej osoby wynosi maksymalnie 5.000 zł. osoba uprawniona do kursu językowego wybiera samodzielnie Organizatora kursu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Serdecznie zapraszamy