19.03.2018

 „Popołudnie z biznesem - fundusze na rozwój Twojej firmy"

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie organizują cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców pn. „Popołudnie z biznesem - fundusze na rozwój Twojej firmy", które odbędą się na terenie Województwa Łódzkiego w terminie 16 marca - 27 kwietnia 2018 r. w każdym z powiatów. 

Spotkania kierowane są do przedsiębiorców z naszego regionu. Uczestnicy poznają najnowsze możliwości skorzystania z funduszy na rozwój, dotacji i pożyczek oraz instrumentów wsparcia
w zdobywaniu rynków zagranicznych oraz środków na szkolenia pracowników. Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami, którzy pomogą dopasować źródła finansowania adekwatnie do potrzeb i konkretnych projektów. Udział w wydarzeniach jest również okazją do integracji środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.
W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Zarządu Województwa Łódzkiego.


Spotkania uświetni wystąpienie gościa specjalnego: p. Artura Partyki: dwukrotnego medalisty olimpijskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówcy motywacyjnego.


Udział w spotkaniach jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji elektronicznej na adres rejestracja@larr.lodz.pl. W tytule należy wpisać datę spotkania.

Szczegółowe informacje o cyklu spotkań wraz z rejestracją, dostępne są na stronie www.lodzkie.pl/spotkania-biznes oraz na Facebooku Promuje Lodzkie .

 

Załącznik: Harmonogram spotkań

 

05.03.2018

INFORMACJA

Informujemy,  że w dniu 05.03.2018 r. Punkt lokalny w Łodzi będzie czynny w godzinach 8:00-13:00 za utrudnienia przepraszamy

28.12.2017

INFORMACJA

Informujemy, że dzień 2 styczeń ( wtorek) będzie dniem wolnym od pracy dla  Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów w zamian za święto Trzech Króli, przypadające w sobotę.

 

20.11.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  21.11.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 24.11.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

 
10.11.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  14.11.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 13.11.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

03.11.2017

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

Pracownik ds. obsługi funduszu pożyczkowego

05.10.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  10.10.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 11.10.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

02.10.2017

DOFINANSOWANIE DOSKONALENIA ZAWODOWEGO I JĘZYKOWEGO

FRGK informuje, mieszkańców Gminy Kleszczów o możliwości dofinansowania kursów i szkoleń zawodowych oraz językowych. Zasady dofinansowań określają regulaminy dostępne na stronie Fundacji  wraz z wnioskami http://www.frgk.pl/regulaminy.html

Zapraszamy do korzystania z tej cennej pomocy jaką oferuje FRGK.

 

02.10.2017

POŻYCZKI NA ROZWÓJ - INICJATYWA JEREMIE

Oferujemy w ramach Inicjatywy JEREMIE preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z sektora MSP. Oferta pożyczkowa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego.

 

 

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Konsorcjum z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów wygrało przetarg na wybór Pośredników Finansowych w celu wdrażania Instrumentów Finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 i będzie udzielać  preferencyjnych pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Konsorcjum będzie udzielać pożyczek dla mikro przedsiębiorców działających nie dłużej niż 24 m-ce, na cele inwestycyjne i obrotowe, w kwocie do 70 tys. zł. oraz pożyczek inwestycyjnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w kwocie od min. 300 tys. do max 2 mln zł. na bardzo preferencyjnych warunkach.

W najbliższym czasie na stronie www.ocwp.org.pl pojawią się dokumenty oraz szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pożyczki- regulamin, wniosek itp.

 

27.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

W Kleszczowie 23 września po raz drugi odbyło się Forum Gospodarcze w Kleszczowie.

Przybyli goście podczas tegorocznego wydarzenia uczestniczyli w kilku panelach tematycznych, dotyczących m.in. elektromobilności, rozwoju przemysłu, działalności rolniczej i pozarolniczej, a także optymalnego zatrudniania pracowników.

W trakcie Forum odbyła się również konferencja z przedstawicielami lokalnych mediów, w której uczestniczyli samorządowcy, naukowcy, parlamentarzyści.

Po raz pierwszy podczas Forum odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ‘’Kamienie milowe gospodarności’’, mającego na celu nagradzanie przykładów osób, firm i instytucji, które potrafią działać w sposób nieprzeciętnie gospodarny. Dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR Paweł Jegier wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi Tomaszem Nowickim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Kleszczów Michałem Michałkiem wręczyli statuetkę ”Kamień milowy gospodarności’’ w kategorii gospodarstwo rolne.

Podczas trwania spotkań i prelekcji, na swoich stoiskach cały czas do dyspozycji przybyłych gości pozostawali pracownicy poszczególnych firm i instytucji.