16.02.2017

MOSTOSTAL KRAKÓW PRZEJMUJE RUBOR

Nowy inwestor należy do grupy Budimex.To spółka budowlana, świadcząca usługi w zakresie produkcji i monatżu konstrukcji stalowych. Mostostal Kraków inwestuje obecnie w park maszynowy krakowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych, rozpoczynając budowę nowoczesnej technologicznie malarni konstrukcji.

09.02.2017

INFORMACJA O NABORZE NA WOLNE STANOWISKA PRACY W FRGK - UNIEWAŻNIENIE KONKURSÓW

Informujemy, że w wyniku ogłoszenia o naborze na stanowisko ds. pozyskiwania środków unijnych i zewnętrznych oraz stanowisko ds. zamówień publicznych, wpłynęły po trzy oferty na każdy z w/w konkursów. W wyniku analizy merytorycznej żaden z kandydatów nie zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. W związku z powyższym konkursy zostały unieważnione.

30.01.2017

TERMINY PRZYJĘĆ LEKARZA PEDIATRY MARZANNY BARTOSIEWICZ W MIESIĄCU LUTY

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w lutym we wtorki 7,14,21,28, w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 4,25 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 116 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

23.01.2017

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Kleszczów na bezpłatne konsultacje, które odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 9:00 - 14:00 w siedzibie Fundacji.

Zakres usług świadczonych przez Punkt Konsultacyjno Doradczy:

1. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje do Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie dla:

- osób rozpoczynajacych działalność gospodarczą ( nabory wniosków w trybie ciagłym w 2017r.)

- przedsiębiorców na doposażenie miejsc pracy ( nabory wniosków w trybie ciągłym w 2017r.)

2. pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla:

- rolników na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, typ operacji „Premie na         rozpoczęcie działalności pozarolniczej" ( nabór wniosków w I kw.2017r.)

- rolników prowadzących małe gospodarstwa, zamierzających rozpocząć pozarolniczą działaność gospodarczą, typ       operacji „Restrukturyzacja małych gospodarstw" ( nabór wniosków w I kw.2017r.)

Pierwsze konsultacje od 24.01.2017r. Zapraszmy.

3. pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. łódzkiego, dla:

- przedsiebiorców planujacych inwestycje w badania i innowacje ( nabór wniosków I i II kw.2017r.)

4. konsultacje w sprawach zwiazanych z organizacją, powstawaniem grup producenckich na terenie gminy Kleszczów.

Pierwsze konsultacje od 24.01.2017r. Zapraszamy

16.01.2017

wspieram.to

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów przyłącza się do nagłośnienia akcji, na opracowanie nowej aplikacji, która pomaga pisać, wprowadzać tekst,niepełnosprawnym ruchowo.Zapraszamy do zapoznanie się ze  stroną  https://wspieram.to/parrotone?pokaz=1

13.01.2017

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY W FUNDACJI

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowiska :

Pracownik ds. pozyskiwania środów unijnych i zewnetrznych

Prawcownik ds.  zamówień publicznych

11.01.2017

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza rolników z terenu gminy Kleszczów na bezpłatne szkolenie na temat:

1. Jagoda kamczacka - nowy gatunek sadowniczy do uprawy integrowanej lub ekologicznej

2. Zakładanie plantacji i dobór odmian jagody kamczackiej do produkcji towarowej

Szkolenie przeprowadzone zostanie przez: prof. dr. hab. Elżbietę Rozpara oraz mgr Tomasza Golisa z Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic. Szkolenie odbędzie się 26 stycznia od godz. 11:00 w siedzibie Fundacji (ul. Sportowa 3).

11.01.2017

ZAWIADOMIENIE ROLNIKÓW DOTYCZĄCE ZAPISÓW NA MATERIAŁ SIEWNY I SADZENIAKI

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje wszystkich rolników naszej gminy, że realizując program w zakresie rozwoju i obniżenia kosztów produkcji rolniczej, w 2017 roku wprowadza program dofinansowania materiału siewnego zbóż jarych i sadzeniaków.

Rolnicy posiadający gospodarstwo rolne na terenie naszej gminy do 20 ha mogą otrzymać dofinansowanie maksymalnie do 500 kg materiału siewnego zbóż jarych oraz do 500 kg sadzeniaków.

Rolnicy posiadający w granicach naszej gminy gospodarstwo rolne powyżej 20 ha mogą otrzymać dofinansowanie do 1000 kg materiału siewnego zbóż jarych i do 1000 kg sadzeniaków.

Fundacja dofinansowuje 60 % kwoty wynikającej z różnicy pomiędzy ceną rynkową, a ceną materiału kwalifikowanego zbóż lub sadzeniaków.

Stosowne druki wniosków znajdują się u sołtysów i w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Wnioski należy złożyć do 10 lutego ( piątek) 2017r

29.12.2016

TERMINY PRZYJĘĆ LEKARZA PEDIATRY MARZANNY BARTOSIEWICZ W STYCZNIU

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w styczniu we wtorki 3,10,17,24,31 w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 7,21 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 116 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

28.12.2016

„FIRMA NA MEDAL"

Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski zaprasza przedsiębiorców z powiatu bełchatowskiego do udziału w konkursie.Przedsiębiorcy będą walczyć o tytuł „Firma na medal”. Na zgłoszenie swojej kandydatury mają czas do 31 stycznia 2017 roku.