20.11.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  21.11.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 24.11.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

 
10.11.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  14.11.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 13.11.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

03.11.2017

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

Pracownik ds. obsługi funduszu pożyczkowego

05.10.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  10.10.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 11.10.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

02.10.2017

DOFINANSOWANIE DOSKONALENIA ZAWODOWEGO I JĘZYKOWEGO

FRGK informuje, mieszkańców Gminy Kleszczów o możliwości dofinansowania kursów i szkoleń zawodowych oraz językowych. Zasady dofinansowań określają regulaminy dostępne na stronie Fundacji  wraz z wnioskami http://www.frgk.pl/regulaminy.html

Zapraszamy do korzystania z tej cennej pomocy jaką oferuje FRGK.

 

02.10.2017

POŻYCZKI NA ROZWÓJ - INICJATYWA JEREMIE

Oferujemy w ramach Inicjatywy JEREMIE preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z sektora MSP. Oferta pożyczkowa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego.

 

 

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Konsorcjum z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów wygrało przetarg na wybór Pośredników Finansowych w celu wdrażania Instrumentów Finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 i będzie udzielać  preferencyjnych pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Konsorcjum będzie udzielać pożyczek dla mikro przedsiębiorców działających nie dłużej niż 24 m-ce, na cele inwestycyjne i obrotowe, w kwocie do 70 tys. zł. oraz pożyczek inwestycyjnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w kwocie od min. 300 tys. do max 2 mln zł. na bardzo preferencyjnych warunkach.

W najbliższym czasie na stronie www.ocwp.org.pl pojawią się dokumenty oraz szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pożyczki- regulamin, wniosek itp.

 

27.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

W Kleszczowie 23 września po raz drugi odbyło się Forum Gospodarcze w Kleszczowie.

Przybyli goście podczas tegorocznego wydarzenia uczestniczyli w kilku panelach tematycznych, dotyczących m.in. elektromobilności, rozwoju przemysłu, działalności rolniczej i pozarolniczej, a także optymalnego zatrudniania pracowników.

W trakcie Forum odbyła się również konferencja z przedstawicielami lokalnych mediów, w której uczestniczyli samorządowcy, naukowcy, parlamentarzyści.

Po raz pierwszy podczas Forum odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ‘’Kamienie milowe gospodarności’’, mającego na celu nagradzanie przykładów osób, firm i instytucji, które potrafią działać w sposób nieprzeciętnie gospodarny. Dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR Paweł Jegier wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi Tomaszem Nowickim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Kleszczów Michałem Michałkiem wręczyli statuetkę ”Kamień milowy gospodarności’’ w kategorii gospodarstwo rolne.

Podczas trwania spotkań i prelekcji, na swoich stoiskach cały czas do dyspozycji przybyłych gości pozostawali pracownicy poszczególnych firm i instytucji.

20.09.2017

II FORUM NGO - „CZŁOWIEK + CZŁOWIEK = EDUKACJA, ROZWÓJ, PARTNERSTWO" 

14.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

Tegoroczne Forum Gospodarcze odbędzie się 23 września 2017 r. w kompleksie Solpark w Kleszczowie.

 

Po raz drugi w Kleszczowie odbędzie się Forum Gospodarcze. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą pomocową dla rolników i przedsiębiorców działających dla rolnictwa lub na terenach wiejskich. Pewnym novum będzie wprowadzenie bloku tematycznego dotyczącego tzw. elektromobilności. Wybór tej tematyki jest nieprzypadkowy, gdyż organizatorzy forum oraz władze gminy zabiegają o ulokowanie w gminie Kleszczów produkcji samochodów elektrycznych.

Po raz pierwszy podczas forum odbędzie się także wręczenie nagród  „Kamienie milowe gospodarności” w konkursie promującym gospodarność. - Chcemy nagradzać te osoby, firmy i instytucje, które potrafią w gospodarny sposób działać i funkcjonować. Gmina Kleszczów jest dobrym miejscem na wręczenie takich nagród, gdyż jest przykładem właściwego wydatkowania środków, które nie są małe, ale należy je starannie i z rozwagą wydawać – podkreślają organizatorzy.

Wstęp na forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów w celu uzyskania zaproszenia. Początek wydarzenia  o godz. 10.00.

Organizatorami tegorocznego  forum jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Wydawnictwo WAM-PRESS. Nad wydarzeniem Honorowy Patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Partnerami forum są: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Mostostal Kraków, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Społeczna Akademia Nauk.

Imprezą towarzyszącą forum jest III Festiwal Nauki i Kultury, który odbędzie się dzień wcześniej (22.09.2017 r. ) w kompleksie Solpark

01.09.2017

ZAPRASZAMY NA TRZECIĄ EDYCJĘ WARSZTATÓW Z PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Programista to jeden z najszybciej rozwijających się obecnie zawodów na świecie. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie. Aktualnie w Polsce brakuje ok. 45 tys. informatyków, a wszechobecna cyfryzacja i komputeryzacja sprawiają, że przez najbliższe lata będzie to zawód coraz bardziej pożądany i ceniony.

Aby przybliżyć tematykę programowania w naszej gminie, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów oraz firma Innotech zapraszają na trzecią edycję warsztatów z programowania. Rozpoczynają się one od połowy września w Domu Kultury w Łękińsku.

Tegoroczna edycja to cykl 20 spotkań (co ok. 2 tygodnie), podczas, których uczestnicy nauczą się podstaw programowania przy pomocy najnowszych technologii. Poprzednie edycje pokazały, że wiedza zdobyta na zajęciach rozwija analityczne myślenie, kształtuje wybór ścieżki zawodowej, pomaga na studiach oraz przygotowuje do pracy w branży programistycznej.

 

Warsztaty będą prowadzone w różnych kategoriach wiekowych:

 

1 Uczniowie szkół podstawowych (4 klasa wzwyż)

2 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (poziom podstawowy)

3 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (średnio zaawansowany)

 

Warsztaty odbywają się co drugą sobotę zgodnie z harmonogramem zajęć ogłoszonym na początku semestru. Każde zajęcia trwają 2-4 godzin (w zależności od poziomu).

Miejscem spotkań jest Dom Kultury w Łękińsku, ul. Szkolna 2.

Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować na stronie www.innotechlabs.pl

 

Krótki opis zajęć

 

Programowanie w języku Scratch (szkoła podstawowa/gimnazjum): jest to graficzny język programowania przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Jest bardzo łatwy do zrozumienia, a przy okazji oferuje wiele możliwości (np. tworzenie gier i prostych aplikacji). Idealny język na pierwsze kroki z programowaniem.

Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 (szkoła podstawowa/gimnazjum): Klocki Lego Technic z mikroprocesorem i sensorami. Podczas tych zajęć budujemy i programujemy roboty, które mają wykonywać różne zadania np. wyjść z labiryntu przy pomocy napędu i czujników odległości.

Programowanie w języku JavaScript oraz HTML (gimnazjaliści/szkoła średnia/studenci): Nauka skryptowego języka programowania używana przy budowie stron i aplikacji internetowych. Na zajęciach piszemy gry takie jak Snake, uczymy się tworzyć strony internetowe, a nawet programować drona