02.10.2017

DOFINANSOWANIE DOSKONALENIA ZAWODOWEGO I JĘZYKOWEGO

FRGK informuje, mieszkańców Gminy Kleszczów o możliwości dofinansowania kursów i szkoleń zawodowych oraz językowych. Zasady dofinansowań określają regulaminy dostępne na stronie Fundacji  wraz z wnioskami http://www.frgk.pl/regulaminy.html

Zapraszamy do korzystania z tej cennej pomocy jaką oferuje FRGK.

 

02.10.2017

POŻYCZKI NA ROZWÓJ - INICJATYWA JEREMIE

Oferujemy w ramach Inicjatywy JEREMIE preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców z sektora MSP. Oferta pożyczkowa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego.

 

 

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Konsorcjum z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów wygrało przetarg na wybór Pośredników Finansowych w celu wdrażania Instrumentów Finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 i będzie udzielać  preferencyjnych pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Konsorcjum będzie udzielać pożyczek dla mikro przedsiębiorców działających nie dłużej niż 24 m-ce, na cele inwestycyjne i obrotowe, w kwocie do 70 tys. zł. oraz pożyczek inwestycyjnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w kwocie od min. 300 tys. do max 2 mln zł. na bardzo preferencyjnych warunkach.

W najbliższym czasie na stronie www.ocwp.org.pl pojawią się dokumenty oraz szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pożyczki- regulamin, wniosek itp.

 

27.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

W Kleszczowie 23 września po raz drugi odbyło się Forum Gospodarcze w Kleszczowie.

Przybyli goście podczas tegorocznego wydarzenia uczestniczyli w kilku panelach tematycznych, dotyczących m.in. elektromobilności, rozwoju przemysłu, działalności rolniczej i pozarolniczej, a także optymalnego zatrudniania pracowników.

W trakcie Forum odbyła się również konferencja z przedstawicielami lokalnych mediów, w której uczestniczyli samorządowcy, naukowcy, parlamentarzyści.

Po raz pierwszy podczas Forum odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ‘’Kamienie milowe gospodarności’’, mającego na celu nagradzanie przykładów osób, firm i instytucji, które potrafią działać w sposób nieprzeciętnie gospodarny. Dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR Paweł Jegier wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi Tomaszem Nowickim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Kleszczów Michałem Michałkiem wręczyli statuetkę ”Kamień milowy gospodarności’’ w kategorii gospodarstwo rolne.

Podczas trwania spotkań i prelekcji, na swoich stoiskach cały czas do dyspozycji przybyłych gości pozostawali pracownicy poszczególnych firm i instytucji.

20.09.2017

II FORUM NGO - „CZŁOWIEK + CZŁOWIEK = EDUKACJA, ROZWÓJ, PARTNERSTWO" 

14.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

Tegoroczne Forum Gospodarcze odbędzie się 23 września 2017 r. w kompleksie Solpark w Kleszczowie.

 

Po raz drugi w Kleszczowie odbędzie się Forum Gospodarcze. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą pomocową dla rolników i przedsiębiorców działających dla rolnictwa lub na terenach wiejskich. Pewnym novum będzie wprowadzenie bloku tematycznego dotyczącego tzw. elektromobilności. Wybór tej tematyki jest nieprzypadkowy, gdyż organizatorzy forum oraz władze gminy zabiegają o ulokowanie w gminie Kleszczów produkcji samochodów elektrycznych.

Po raz pierwszy podczas forum odbędzie się także wręczenie nagród  „Kamienie milowe gospodarności” w konkursie promującym gospodarność. - Chcemy nagradzać te osoby, firmy i instytucje, które potrafią w gospodarny sposób działać i funkcjonować. Gmina Kleszczów jest dobrym miejscem na wręczenie takich nagród, gdyż jest przykładem właściwego wydatkowania środków, które nie są małe, ale należy je starannie i z rozwagą wydawać – podkreślają organizatorzy.

Wstęp na forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów w celu uzyskania zaproszenia. Początek wydarzenia  o godz. 10.00.

Organizatorami tegorocznego  forum jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Wydawnictwo WAM-PRESS. Nad wydarzeniem Honorowy Patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Partnerami forum są: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Mostostal Kraków, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Społeczna Akademia Nauk.

Imprezą towarzyszącą forum jest III Festiwal Nauki i Kultury, który odbędzie się dzień wcześniej (22.09.2017 r. ) w kompleksie Solpark

01.09.2017

ZAPRASZAMY NA TRZECIĄ EDYCJĘ WARSZTATÓW Z PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Programista to jeden z najszybciej rozwijających się obecnie zawodów na świecie. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie. Aktualnie w Polsce brakuje ok. 45 tys. informatyków, a wszechobecna cyfryzacja i komputeryzacja sprawiają, że przez najbliższe lata będzie to zawód coraz bardziej pożądany i ceniony.

Aby przybliżyć tematykę programowania w naszej gminie, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów oraz firma Innotech zapraszają na trzecią edycję warsztatów z programowania. Rozpoczynają się one od połowy września w Domu Kultury w Łękińsku.

Tegoroczna edycja to cykl 20 spotkań (co ok. 2 tygodnie), podczas, których uczestnicy nauczą się podstaw programowania przy pomocy najnowszych technologii. Poprzednie edycje pokazały, że wiedza zdobyta na zajęciach rozwija analityczne myślenie, kształtuje wybór ścieżki zawodowej, pomaga na studiach oraz przygotowuje do pracy w branży programistycznej.

 

Warsztaty będą prowadzone w różnych kategoriach wiekowych:

 

1 Uczniowie szkół podstawowych (4 klasa wzwyż)

2 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (poziom podstawowy)

3 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (średnio zaawansowany)

 

Warsztaty odbywają się co drugą sobotę zgodnie z harmonogramem zajęć ogłoszonym na początku semestru. Każde zajęcia trwają 2-4 godzin (w zależności od poziomu).

Miejscem spotkań jest Dom Kultury w Łękińsku, ul. Szkolna 2.

Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować na stronie www.innotechlabs.pl

 

Krótki opis zajęć

 

Programowanie w języku Scratch (szkoła podstawowa/gimnazjum): jest to graficzny język programowania przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Jest bardzo łatwy do zrozumienia, a przy okazji oferuje wiele możliwości (np. tworzenie gier i prostych aplikacji). Idealny język na pierwsze kroki z programowaniem.

Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 (szkoła podstawowa/gimnazjum): Klocki Lego Technic z mikroprocesorem i sensorami. Podczas tych zajęć budujemy i programujemy roboty, które mają wykonywać różne zadania np. wyjść z labiryntu przy pomocy napędu i czujników odległości.

Programowanie w języku JavaScript oraz HTML (gimnazjaliści/szkoła średnia/studenci): Nauka skryptowego języka programowania używana przy budowie stron i aplikacji internetowych. Na zajęciach piszemy gry takie jak Snake, uczymy się tworzyć strony internetowe, a nawet programować drona

31.08.2017

„PLEBISCYT TALENT" ROZSTRZYGNIĘTY

24 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej „Plebiscyt Talent”, w skład której weszli członkowie Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów oraz Dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Kleszczów. Wnioski o przyznanie jednorazowej nagrody pieniężnej za osiągnięcia naukowe złożyło łącznie 20 uczniów/studentów. Komisja konkursowa przy ocenianiu wniosków wzięła pod uwagę przede wszystkim prestiż określonych olimpiad, konkursów, projektów czy zdobytej ponadprogramowej i udokumentowanej wiedzy czy aktywności w danej dziedzinie.

 Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

- w kategorii szkół podstawowych – 6 nagród

- w kategorii szkół  gimnazjalnych – 1 nagroda

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych– 6 nagród

- w kategorii uczelni wyższych – 3 nagrody

Łączna kwota jaka przeznaczyła Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów na nagrody dla uczniów i studentów wynosi: 23.500,00 zł brutto

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 11 września br. o godz.15:30 w biurze Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów,

19.07.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  25.07.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 26.07.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

18.07.2017

„MOCNI W BIZNESIE 2017"

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017”.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego.
Przez wszystkie dotychczasowe edycje nagradzane były firmy oraz instytucje, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.
W tym roku Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017” stanowić będzie prestiżowe wyróżnienie dla przedsiębiorców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w kraju i za granicą.
Liderów gospodarki naszego regionu poznamy podczas Gali wręczenia Nagród „Mocni w Biznesie 2017”, która odbędzie się w pierwszym dniu X Europejskiego Forum Gospodarczego

16 października 2017 r. o godz. 20.00.

Zapraszamy firmy do zgłaszania swoich kandydatur w 3 kategoriach:

DYNAMIKA EKSPORTU

Nagroda dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność i mają główną siedzibę na rynku województwa łódzkiego oraz wykazały się największą dynamiką eksportu w ostatnich 3 latach.

START-UP

Nagroda dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku województwa łódzkiego nie dłużej niż 3 lata oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI „Innowacyjny Produkt Łódzkiego”

Nagroda skierowana do podmiotu, który stworzył oraz wprowadził z sukcesem na rynek innowacyjny produkt bądź usługę. Dodatkowo podmiot musi prowadzić działalność i mieć główną siedzibę na terenie województwa łódzkiego.


Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mocniwbiznesie.lodzkie.pl.

MOCNO zachęcamy do wzięcia udziału. Termin zgłoszenia do 31 lipca 2017 r.

16.06.2017

NAGRODY DLA NAJWYBITNIEJSZYCH UCZNIÓW I STUDENTÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów  informuje, że do 31 lipca br. przyjmuje wnioski o przyznanie nagród dla najwybitniejszych uczniów i studentów.

O przyznanie nagród mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci, którzy spełniają warunki „Regulaminu nagradzania najwybitniejszych uczniów i studentów przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów - PLEBISCYT  TALENT” oraz terminowo złożą wymagane dokumenty.

Regulamin oraz wniosek można pobrać na  stronie internetowej  http://frgk.pl/regulaminy.html lub w sekretariacie Fundacji przy ul. Sportowej 3.