06.09.2016

„PLEBISCYT TALENT" ROZSTRZYGNIĘTY

24 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej „Plebiscyt Talent”, w skład której weszli członkowie Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów oraz Dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Kleszczów. Wnioski o przyznanie jednorazowej nagrody pieniężnej za osiągnięcia naukowe złożyło łącznie 41 uczniów/studentów. Komisja konkursowa przy ocenianiu wniosków wzięła pod uwagę przede wszystkim prestiż określonych olimpiad, konkursów, projektów czy zdobytej ponadprogramowej i udokumentowanej wiedzy czy aktywności w danej dziedzinie.

Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

- w kategorii szkół podstawowych – 6 nagród - Michał Moreń, Marcin Nowacki, Adam Olczyk, Małgorzata Załoga, Aleksandra Mazur, Maksymilian Muskała

- w kategorii szkół  gimnazjalnych – 2 nagrody- Karolina Cieślak, Adrianna Szymczak

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych– 5 nagród - Marcin Muskała, Kinga Fryś, Klaudia Zielińska, Kamila Mielczarek,  Anna Piwowarczyk

- w kategorii uczelni wyższych – 1 nagroda- Maciej Bindas

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 8 września br. o godz.18

06.09.2016

Warsztaty z programowania.

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów zaprasza na drugą edycję  warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży.

29.08.2016

Terminy przyjęć lekarza pediatry Marzanny Bartosiewicz w miesiącu wrześniu

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w miesiącu wrześniu we wtorki 6,13,20,27 w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 17,24 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 103 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

23.08.2016

Nabór przedsiębiorstw do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Targi Expo Real w Monachium stały się najważniejszą platformą biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji.Na targach wystawiają sie firmy, samorządy, organizacje i dostawcy usług zajmujący sie rozwojem, finansowaniem, realizacją, marketingiem i użytkowaniem wszelkiego rodzaju nieruchomości.Odwiedzający dowiedzą się o korzyściach wynikających z lokaty kapitału w województwie łódzkim.Z przedsiębiorcami, którzy zgłoszą swój udział w projekcie zostanie zorganizowane spotkanie. Po spotkaniu zostanie wybranych pięciu przedsiębiorców, którzy wezmą udział w targach.Koszt udziału finansowany jest  ze środków Funduszy Europejskich.Termin wydarzenia: 3 - 7 października 2016 r. Termin zgłoszeń: do 26.08.2016r. Spotkanie z przedsiębiorcami: I połowa wrzesnia. Więcej informacji na  stronie internetowej: http://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/expo-real-2016

05.08.2016

Dostawa wapna zakończona.

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje wszystkich rolników naszej Gminy, którzy przystąpili do programu poprawy jakości gleb wykorzystywanych rolniczo poprzez wapnowanie, że program został zrealizowany. Z programu skorzystało 107 rolników, którym łącznie dostarczono 1644 ton wapna nawozowego zawierającego magnez, odmiany 03

05.08.2016

Piasek-Pol s.c. - nowy inwestor w strefie przemysłowej Bogumiłów

W dniu 18 lipca 2016r. firma Piasek - Pol s.c. zakupiła od Fundacji nieruchomość gruntową o powierzchni 1,2854 ha znajdującą się w strefie przemysłowej w Bogumiłowie.  W ramach przedsięwzięcia wybudowany zostanie zakład produkcji suszonego piasku kwarcowego dla potrzeb przemysłu budowlanego oraz budynek biurowy.Planowany termin zrealizowania inwestycji to 11.01.2017r.

02.08.2016

Terminy przyjęć lekarza pediatry Marzanny Bartosiewicz w miesiącu sierpniu

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w miesiącu sierpniu we wtorki 2,9,16,23,30 w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 6,20 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 103 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

23.06.2016

Wakacyjne Warsztaty Programowania

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów pragnie poinformować, że organizuje Wakacyjne Warsztaty Programowania skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz dla studentów. Zajęcia odbędą się  2 lipca oraz 27 sierpnia w Domu Kultury w Łękińsku.

06.06.2016

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nr BZP 124928-2016 w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i dostawę wapna nawozowego z przeznaczenie na wapnowanie gleb rolników na terenie Gminy Kleszczów.

03.06.2016

Nagrody dla najwybitniejszych uczniów i studentów

Fundacje Rozwoju Gminy Kleszczów  informuje, że do 29 lipca br. przyjmuje wnioski o przyznanie nagród dla najwybitniejszych uczniów i studentów.

O przyznanie nagród mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci, którzy spełniają warunki "Regulaminu nagradzania najwybitniejszych uczniów i studentów przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów - PLEBISCYT  TALENT" oraz terminowo złożą wymagane dokumenty.

Regulamin wraz z wnioskami można pobrać na stronie internetowej www.frgk.pl bądz w biurze Fundacji.