23.08.2016

Nabór przedsiębiorstw do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Targi Expo Real w Monachium stały się najważniejszą platformą biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji.Na targach wystawiają sie firmy, samorządy, organizacje i dostawcy usług zajmujący sie rozwojem, finansowaniem, realizacją, marketingiem i użytkowaniem wszelkiego rodzaju nieruchomości.Odwiedzający dowiedzą się o korzyściach wynikających z lokaty kapitału w województwie łódzkim.Z przedsiębiorcami, którzy zgłoszą swój udział w projekcie zostanie zorganizowane spotkanie. Po spotkaniu zostanie wybranych pięciu przedsiębiorców, którzy wezmą udział w targach.Koszt udziału finansowany jest  ze środków Funduszy Europejskich.Termin wydarzenia: 3 - 7 października 2016 r. Termin zgłoszeń: do 26.08.2016r. Spotkanie z przedsiębiorcami: I połowa wrzesnia. Więcej informacji na  stronie internetowej: http://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/expo-real-2016

05.08.2016

Dostawa wapna zakończona.

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje wszystkich rolników naszej Gminy, którzy przystąpili do programu poprawy jakości gleb wykorzystywanych rolniczo poprzez wapnowanie, że program został zrealizowany. Z programu skorzystało 107 rolników, którym łącznie dostarczono 1644 ton wapna nawozowego zawierającego magnez, odmiany 03

05.08.2016

Piasek-Pol s.c. - nowy inwestor w strefie przemysłowej Bogumiłów

W dniu 18 lipca 2016r. firma Piasek - Pol s.c. zakupiła od Fundacji nieruchomość gruntową o powierzchni 1,2854 ha znajdującą się w strefie przemysłowej w Bogumiłowie.  W ramach przedsięwzięcia wybudowany zostanie zakład produkcji suszonego piasku kwarcowego dla potrzeb przemysłu budowlanego oraz budynek biurowy.Planowany termin zrealizowania inwestycji to 11.01.2017r.

02.08.2016

Terminy przyjęć lekarza pediatry Marzanny Bartosiewicz w miesiącu sierpniu

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w miesiącu sierpniu we wtorki 2,9,16,23,30 w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 6,20 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 103 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

23.06.2016

Wakacyjne Warsztaty Programowania

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów pragnie poinformować, że organizuje Wakacyjne Warsztaty Programowania skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz dla studentów. Zajęcia odbędą się  2 lipca oraz 27 sierpnia w Domu Kultury w Łękińsku.

06.06.2016

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nr BZP 124928-2016 w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i dostawę wapna nawozowego z przeznaczenie na wapnowanie gleb rolników na terenie Gminy Kleszczów.

03.06.2016

Nagrody dla najwybitniejszych uczniów i studentów

Fundacje Rozwoju Gminy Kleszczów  informuje, że do 29 lipca br. przyjmuje wnioski o przyznanie nagród dla najwybitniejszych uczniów i studentów.

O przyznanie nagród mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci, którzy spełniają warunki "Regulaminu nagradzania najwybitniejszych uczniów i studentów przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów - PLEBISCYT  TALENT" oraz terminowo złożą wymagane dokumenty.

Regulamin wraz z wnioskami można pobrać na stronie internetowej www.frgk.pl bądz w biurze Fundacji.

01.06.2016

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,

że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w miesiącu czerwcu

- wtorki - 14, 21, 28 w godz. 9:00 - 12:00

- soboty - 11, 18 w godz. 9:00 - 12:00

pokój nr 29 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.

10.05.2016

Biznesowe śniadanie w Kleszczowie

Już po raz trzeci w kleszczowskim Soplarku odbyło się Śniadanie Biznesowe, zorganizowane przez firmę WFS i Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów. Mimo majowej aury i długiego weekendu, na sali zgromadziło się prawie 40 przedsiębiorców. Przedsiębiorcy, mieli mozliwość wysłuchania wykładu Pana Sławomira Wachowicz - Dyrektora Działu Finansowego Business Support Solution SA, który poruszył temat płynności finansowej.Mamy nadzieję, że przy porannej kawie i śniadaniu przedsiębiorcy wymienili się doświadczeniami, nawiązali współpracę czy przedstawili oferte handlową.

22.03.2016

Dofinansowanie zakupu materiału siewnego zbóż ozimych

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje wszystkich rolników naszej gminy, że w br. wprowadza program dofinansowania materiału siewnego zbóż ozimych. Maksymalny limit na gospodarstwo rolne to 500 kg materiału siewnego, natomiast rolnicy posiadający pow. 20 ha mogą otrzymać dofinansowanie max. do 1000 kg  materiału siewnego zbóż ozimych. Fundacja dofinansuje 60% kwoty wynikającej z różnicy pomiędzy ceną rynkową a zbożem kwalifikowanym. Stosowne druki wniosków znajdują się u sołtysów i w sekretariacie Fundacji, które należy złożyć w terminie do 15 kwietnia (piątek) 2016 roku.