SPORT

 

Gmina Kleszczów dostrzegając jak ważnym jest aktywny wypoczynek mający bezpośredni wpływ  na zdrowie oraz poziom życia, udostępnia swoim mieszkańcom bardzo dobrą infrastrukturę obiektów sportowych. Obok szkolnych boisk i hal sportowych w skład bazy sportowej gminy wchodzi pięć trawiastych boisk piłkarskich oraz centralny stadion gminny zlokalizowany w Kleszczowie, jedno pełnowymiarowe boisko z podgrzewaną murawą i sztucznym oświetleniem, a także kilka kortów tenisowych, boisk do gier zespołowych i placów rekreacyjno-sportowych w kilku miejscowościach na terenie gminy.

LKS Omega Kleszczów

 

Niewątpliwie sport w Gminie Kleszczów nierozerwalnie związany jest z założonym w 1992 roku klubem LKS Omega Kleszczów. Na początku istnienia klubu działały w nim trzy sekcje: kolarstwo, piłka nożna i tenis stołowy.  W kolejnych latach na wysokim poziomie pojawiła się także sekcja lekkoatletyczna, piłki siatkowej, piłki koszykowej, podnoszenia ciężarów, pływania i karate.
Zawodnicy LKS Omega Kleszczów odnoszą sukcesy nie tylko na zawodach powiatowych ale także na zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej w tym także zdobywając medale Mistrzostw Polski.
FRGK w aktywny sposób współpracuje z klubem LKS Omega Kleszczów w wielu obszarach sportowej działalności. Jednym z przykładów jest pomoc w organizacji poszczególnych imprez sportowych, jak np. „Kleszczów na 5”, czyli ogólnopolski bieg z atestem PZLA na 5 km, uważanym za najszybszy bieg na tym dystansie organizowany w Polsce.
Oficjalna strona

 

Klub Sportowy  "Alfa"  Kleszczów

 

Drugim Klubem Sportowym, który znajduje sie w naszej gminie, jest  "Alfa" Kleszczów. Klub powstał 14 marca 2013 roku.Jego założyciele to  "znajomi z podwórka", którzy w większości byli wychowankami "Omegi " Kleszczów. Obecnie klub prowadzi sekcje piłki nożnej.
Oficjalna strona                                                                                                                                                          

 

Solpark

 

W 2009 roku uruchomiona została największa do tej porty inwestycja zrealizowana w Gminie Kleszczów. Solpark jako nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy, przystosowany jest do obsługi sportowych obozów treningowych i przygotowawczych. Wielokrotnie gościły w Solparku narodowe reprezentacje młodzieżowe piłkarzy i siatkarzy a także kluby najwyższych lig różnych dyscyplin sportowych. W Solparku organizowane są  cykliczne sportowe obozy dziecięce,  w tym także campy tak znanych światowych marek jak np. Real Madryt. Kompleks  Solpark to także idealne miejsce do organizacji zawodów sportowych, jak np. rozgrywanych w tym obiekcie, Mistrzostw Polski w kickboxingu. Na co dzień zarówno dla mieszkańców Kleszczowa jak również dużej rzeszy osób przyjezdnych, Solpark jest idealnym miejscem aby w aktywny sposób, np. korzystając z basenów , kompleksu wodnego, odnowy biologicznej, kręgielni czy siłowni i innych, zregenerować siły i miło spędzić wolny czas.
Oficjalna strona

 

e.Sport

 

W 2015 roku FRGK zaangażowała się również w popularyzację i rozwój eSportu w Kleszczowie. Zaadoptowane do tego zostało specjalne pomieszczenie, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z szybkim łączem internetowym, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci pod okiem trenera będą mogli zgłębiać tajniki strategii i współzawodnictwa gamingu.  W najbliższym czasie planowana jest organizacja turniejów o zasięgu nie tylko regionalnym, ale i ogólnopolskim w udziałem wielu znanych zespołów e-Sportowych.
Fan Page

 

Red Bull Megawatt

 

W kontekście dużych wydarzeń sportowych  nie sposób wspomnieć także o największym w Europie Środkowo-Wschodniej masowym wyścigu motocyklowym enduro i motocross rozgrywanym cyklicznie w Gminie Kleszczów. Raz w roku na terenie wyrobiska kopalni węgla brunatnego najlepsi zawodnicy naszego globu (jak np. Taddy Błażusiak czy Jonny Walker) stają do mega widowiskowej imprezy hard enduro na najwyższym światowym poziomie.
Oficjalna strona